ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2019

ŻYCZENIA BISKUPA PELPLIŃSKIEGO NA BOŻE NARODZENIE 2019

Umiłowani Siostry i Bracia!
Drodzy Kapłani!

W świątecznej atmosferze Narodzin Chrystusa, które są źródłem radości i nadziei, pragnę w duchu miłości złożyć Wam wszystkim z serca płynące życzenia. Niech Emmanuel – Bóg z nami, który obdarza miłością, znajdzie w naszych sercach, domach, rodzinach i wspólnotach przestrzeń dla siebie; niech będzie blisko naszego życia; umocni wiarę, wzbudzi nadzieję, przywróci pokój, abyśmy byli wzajemnie dla siebie, dobrzy jak chleb. Dostrzegajmy przychodzącego Jezusa również w każdej Eucharystii, która – szczególnie w tym roku – rozważana jest przez Kościół w Polsce jako wielka tajemnica wiary.
Siostry i Bracia! Pragnę ogarnąć modlitwą każdą i każdego z Was. Modlę się za Wasze Rodziny – rodziców, dzieci i młodzież, babcie i dziadków; za kapłanów i osoby konsekrowane, posługujące w naszej diecezji pelplińskiej; za ojczyznę naszą, władze parlamentarne oraz samorządy lokalne; za wszystkich cierpiących, samotnych i zagubionych. Niech Nowy 2020 Rok będzie pełen dobrych chwil, przyniesie poczucie bezpieczeństwa oraz pewność, że Boża Miłość towarzyszy wszystkim tym, którzy pokładają w niej ufność.
Niech dzisiaj, w uroczystość Bożego Narodzenia, oraz w całym Nowym Roku towarzyszy Wam błogosławieństwo Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Wasz biskup
+ Ryszard

Pelplin, dnia 25 grudnia 2019 r.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com