XX Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie- 17-23 lipca 2022

Otwarcie XX Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie już 17 lipca. Tradycyjnie pierwszy z pięciu koncertów odbędzie się w kościele pw. św. Trójcy w Sulęczynie.

Usłyszymy jeden z pierwszych projektów muzycznych Pawła A. Nowaka – Klezmoret. Tym razem w towarzystwie Orkiestry Kameralnej pod kierownictwem Łukasza Peruckiego.
Klezmoret zaprezentuje materiał z najnowszej płyty. Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp wolny.
SZCZEGÓŁY NA TEMAT CAŁEGO FESTIWALU na stronie www.akordeony.net
Klezmoret to czterech instrumentalistów koncertujących w całej Europie, niezwykle aktywnych w wielu muzycznych stylistykach. Połączyła ich pasja do muzyki żydowskiej. W swoich muzycznych poszukiwaniach wykorzystują nie tylko tematy żydowskie, ale także bałkańskie i słowiańskie dodając do nich elementy jazzu i muzyki współczesnej. Ich muzyka pełna jest ekspresji, pasji i emocji, to „muzyka środka” w najczystszej postaci. Zamiłowanie muzyków do różnych kultur muzycznych zaowocowało wytworzeniem własnego i niepowtarzalnego stylu. Grupa powstała w Gdańsku w 2006 roku z inicjatywy akordeonisty Pawła A. Nowaka, miłośnika żydowskich pieśni, bałkańskiej rytmikii słowiańskiej melodyjności. W 2008 roku ukazała się pierwsza płyta KLEZMORET nagrana w studiu im. Janusza Hajduna w Radiu Gdańsk. W 2019 r., po niemal pięcioletniej przerwie, zespół w nowym składzie wrócił do działalności koncertowej.
Skład:
Mikołaj Kostka- skrzypce
Paweł A. Nowak- akordeon
Paweł Urowski- kontrabas
Paweł Zakrzewski- instrumenty perkusyjne
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com