PIESZA PIELGRZYMKA DIECEZJI PELPLIŃSKIEJ NA JASNĄ GÓRĘ – GRUPA KOCIEWSKA

Event details

  • sobota | 31 lipca 2021
  • Cały dzień

Ruszają internetowe zapisy na 30. Pieszą Pielgrzymkę Kociewską z Starogardu Gdańskiego na Jasną Górę.

Data: 31 lipca 2021 godz. 06:00 – 13 sierpnia 2021

Miejsce: Kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim

Koszt: całość trasy: 120 zł, dla rodzeństwa i służb pielgrzymkowych 60zł, osoby pielgrzymujące nie na całej trasie – cena w zależności od ilości dni (w tym pakiet pielgrzyma i ubezpieczenie).

Numer konta na który należy przelać pieniądze: 75 1320 1537 0737 9653 3000 0001 w tytule proszę podać imię i nazwisko z dopiskiem „Piesza pielgrzymka”

Przewodnik: ks. Piotr Pruski
ul. Pomorska 4a
83-200 Starogard Gd.
grupakociewie@gmail.com
www.pielgrzymkakociewie.pl


≥≥ FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY ≤≤
Wypełnienie formularza wiąże się z akceptacją regulaminu i zgodą na przetwarzanie danych osobowych.
*Wymagane
Przeczytaj uważnie !!!

Rok 2021 w Kościele powszechnym to Jubileuszowy Rok Jakubowy. Rok ten w Polsce zainspirował wielu pątników i duszpasterzy do podjęcia konkretnego programu duszpasterskiego, dał nadzieję na powrót do ruchu pielgrzymkowego w Polsce i na świecie. Św. Jakub jest patronem pielgrzymów.
Już ponad rok trwamy w trudnym czasie pandemii koronawirusa, jednak powoli wracamy do normalności. Piesze pielgrzymki na Jasną Górę są tradycją Kociewia. Mimo istniejących trudności, to w zgodzie z przepisami sanitarnymi, pragniemy, aby pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła również w tym roku, aby oddać hołd Królowej Polski w jej Sanktuarium na Jasnej Górze.

Tak jak w ubiegłym roku, Główny Inspektorat Sanitarny wydał wytyczne dla organizatorów grup pielgrzymkowych. W tym roku maksymalna liczba pątników biorących udział w pielgrzymce wynosi 300 osób (do liczby pątników nie wlicza się tych, którzy otrzymali pełny cykl szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej).
Podczas pielgrzymowania jeśli chodzi o zakwaterowanie w świetle wytycznych GISu, dopuszcza się nocowanie w miejscach autonomicznych (namioty lub pokoje wieloosobowe pod warunkiem przebywania w nich wspólnie pielgrzymujących rodzin np. u swoich stałych gospodarzy). W związku z tym organizator pielgrzymki nie zapewnia noclegów ani ewentualnych pryszniców, trzeba je załatwić sobie na własną rękę. Może być tak, że gdzieś będą remizy lub świetlice do dyspozycji.

Oczywiście do grupy można dołączyć w wybranym przez siebie terminie, jednak dojazd do grupy we własnym zakresie.

Osoby poniżej 18 roku życia mogą pielgrzymować tylko z rodzicem albo opiekunem prawnym bądź za pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, na której wskazana będzie osoba odpowiedzialna za uczestnika w trakcie pielgrzymki.

W tym roku zapraszam również do duchowej łączności z pielgrzymami w kościele stacyjnym (kościół św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim). W czasie trwania pielgrzymki w kościele stacyjnym będzie codziennie o godz. 18.30 (w dni powszednie) i o godz. 18:00 (w niedzielę) Msza Święta i Apel Jasnogórski. Podczas tego spotkania będzie również filmik lub transmisja on-line przeprowadzona z trasy.

Jako, że jesteśmy grupą o zabarwieniu regionalnym (jesteśmy grupą z Kociewia) proponuję, aby w tym roku i każdym następnym Pielgrzymi z grupy Kociewie na Jasną Górę wchodzili w strojach Kociewskich. Można popytać, wypożyczyć np. od kół gospodyń wiejskich. Pięknie będzie kiedy chociaż czoło pielgrzymki będzie w strojach kociewskich. Nie trzeba stroju zabierać na cała trasę dojadą one na koniec 12 sierpnia, a składane będą przed pielgrzymką do dnia 29 lipca. (stroje proszę podpisać imieniem i nazwiskiem). Liczę na to że znajdą się osoby, które pozytywnie odpowiedzą na to zaproszenie.


UWAGA !!!! Informacje z którymi należy się zapoznać:

Regulamin pielgrzymki
Wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego
Pisemny kwestionariusz osobowy dla osoby pełnoletniej
Pisemny kwestionariusz osobowy dla osoby niepełnoletniej

Wypełniony kwestionariusz należy dostarczyć do Księdza Przewodnika na spotkanie przedpielgrzymkowe, które odbędzie się 27 czerwca i 4 lipca o godz. 15:00 w salce przy Parafii św. Wojciecha w Starogardzie Gdańskim.

Termin zapisów mija z dniem 25 lipca

W razie pytań i wątpliwości można uzyskać informacje pisząc na: grupakociewie@gmail.com

Oops...
Slider with alias newslider2014 not found.
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com