Festiwal Dobrego Czasu w Grzybnie

Event details

  • piątek | 9 czerwca 2023 to niedziela | 11 czerwca 2023
  • Cały dzień
  • Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie

W dniach 9-11 czerwca w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie odbędzie się druga edycja „Festiwalu Dobrego Czasu”. Wydarzenie to skierowane jest przede wszystkim do rodzin z dziećmi, małżeństw i narzeczonych. Jego celem jest promowanie ważnej roli rodziny oraz wartości chrześcijańskich we współczesnym świecie.

“Festiwal Dobrego Czasu” to inicjatywa, która zrodziła we wspólnocie uwielbieniowej “Jastra”, pod wpływem inspiracji dziełem diecezjalnego zespołu „Dobry Początek”, który od 2013 roku działa w diecezji pelplińskiej, organizując m.in. „Weekendy dla narzeczonych z lekcją tańca”, będące wyjątkową formą kursu przedmałżeńskiego, czy też „Wieczory dla małżonków”, które pozwalają kontynuować formację już w małżeństwach.

W piątek i sobotę o godz. 18:00, trwając w oktawie Bożego Ciała, zostaną odprawione Msze Święte, podczas których w sposób szczególny będą obejmowane modlitwą małżeństwa i rodziny. Po sobotniej Mszy odbędzie się „Randka małżeńska”, której gośćmi specjalnymi będą Ludzie Pełni Życia, czyli Marta i Stanisław Jędrzejewscy, od lat prowadzący konferencje i warsztaty dla małżeństw.

W niedzielę festiwal rozpocznie się wspólną Eucharystią, podczas której gospodarz – proboszcz parafii w Grzybnie – będzie obchodził srebrny jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Następnie na scenie plenerowej przy kościele odbędą się konferencje i świadectwa zaproszonych gości, m.in. Moniki i Marcina Gomułków – autorów znanego bloga „Początek Wieczności”, a także koncert ewangelizacyjny zespołu „Nowonarodzeni” z Gorzowa Wielkopolskiego. Organizatorzy przewidzieli również możliwość spowiedzi świętej, adorację Najświętszego Sakramentu, pyszny poczęstunek oraz liczne atrakcje dla dzieci.

– Festiwal Dobrego Czasu stanowi doskonałą okazję na pogłębienie więzi zarówno w naszych rodzinach, jak i z Panem Bogiem. Z całego serca zachęcamy wszystkich do przybycia na to wydarzenie, aby móc przeżyć prawdziwie dobry czas! – informują organizatorzy.

Źródło: https://kartuzy.info/artykul/festiwal-dobrego-czasu/1435298

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com