Trzyminutowy Katechizm – 3MC

Trzyminutowy Katechizm (3 Minute Catechism) – w skrócie 3MC – to seria 72 ręcznie rysowanych filmów animowanych, z których każdy trwa 3-4 minuty, wyjaśniających wiarę katolicką w oparciu o Katechizm Kościoła Katolickiego

3MC nadaje się dla wszystkich grup wiekowych dzięki jasnej i zwięzłej prezentacji. Oczywiście niektóre odcinki są nieco trudniejsze pod względem filozoficznym. Zostały one oznaczone trzema gwiazdkami: ***.

Z pomocą aplikacji można przesyłać filmy video. Można je też udostępniać na swoich ulubionych portalach społecznościowych i o nich dyskutować. W aplikacji znajdziesz także pomocne wskazówki do dalszego czytania oraz będziesz mógł zadać własne pytania, na które odpowie ekipa wolontariuszy. Mamy nadzieję, że z czasem aplikacja ta stanie się jeszcze bardziej użytecznym narzędziem katechetycznym.

3MC może być pomocne w szkolnej katechizacji, formacji różnego rodzaju wspólnot, nowej ewangelizacji, a także w pracy duszpasterskiej (przygotowanie do sakramentów: bierzmowania, chrztu, małżeństwa, itd.).

KLIKNIJ ABY POBRAĆ APLIKACJĘ

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com