„Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” – Tydzień Misyjny 2021

Pod hasłem „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy” obchodzony będzie Światowy Dzień Misyjny. Jest on organizowany w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października – w tym roku będzie to 24 października. Tego dnia inaugurowany jest jednocześnie tydzień aktywności misyjnej.

Światowy Dzień Misyjny, zwany w Polsce Niedzielą Misyjną, to dzień solidarności misyjnej w całym Kościele powszechnym. Angażuje wszystkich katolików do współpracy w dziele przekazywania Ewangelii wszystkim narodom. Jak tłumaczą organizatorzy, jest to wyraz troski katolików o wszystkich ludzi na świecie, którzy nie mieli szansy doświadczyć miłości Boga.

Światowy Dzień Misyjny obchodzony jest w całym Kościele w przedostatnią niedzielę października. Rozpoczyna on Tydzień Misyjny, podczas którego modlimy się w intencji misji i misjonarzy. Od 1963 roku, od pontyfikatu Pawła VI, papież pisze z tej okazji orędzie misyjne.

Papieskie Dzieła Misyjne przygotowują na Tydzień Misyjny materiały liturgiczne, które przybliżają jego ideę i pomagają w przeżyciu tego szczególnego dla misji czasu.

Głównym tematem materiałów na Tydzień Misyjny 2021 jest hasło: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”.
Materiały liturgiczne i duszpasterskie, które są pomocą w animacji misyjnej w naszych wspólnotach i parafiach, zawierają myśli do homilii dla dorosłych i młodzieży oraz propozycje modlitw i liturgii Mszy św.

Na każdy dzień Tygodnia Misyjnego przygotowane są rozważania tajemnic różańcowych oraz czytanki różańcowe.
W specjalnym dodatku dla dzieci znajduje się katecheza przygotowująca dzieci do przeżycia Niedzieli Misyjnej, propozycje homilii, rozważań różańcowych oraz liturgii Mszy św. (KAI)

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com