„RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA” O POJEDNANIE, PRZEBACZENIE I UZDROWIENIE RAN ZWIĄZANYCH Z UTRATĄ DZIECKA NIENARODZONEGO

Apel Organizatorów Różańca do Granic Nieba

Wraz z początkiem listopada rusza „Różaniec do granic nieba”. To kontynuacja modlitewnej inicjatywy „Różaniec do granic”. W tym roku uczestnicy będą modlić się o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego.

Pomysłodawcy inicjatywy „Różańca do granic”, która odbyła się 3 lata temu i „Polska pod krzyżem” (14 września 2019 r.), w tym roku planują kontynuować akcję pod nazwą „Różaniec do granic nieba”. Odbędzie się ona od 1 do 8 listopada.

Wszyscy są zaproszeni, by udać się w dowolnym dniu, między 1-8 listopada na rodzinny grób na cmentarz i tam w modlitwie przywołać dzieci nienarodzone, którym niedane było przyjść na świat w całej historii danej rodziny przez wszystkie pokolenia wstecz, włączając je tym samym w sposób świadomy do wspólnoty rodzinnej” – powiedział Maciej Bodasiński, jeden z organizatorów.

„Zachęcamy również, aby prosić o wybaczenie te dzieci, którym nie zostało dane narodzić z powodu winy ich rodziców, oraz wołać do Boga o uzdrowienie ran tych rodziców, którzy nie ze swojej winy utracili potomstwo przed jego narodzeniem” – dodał.

Zaznaczył, że w ramach wspomnianej modlitwy organizatorzy zachęcają także uczestników akcji „Różaniec do granic nieba”, aby modlili się za wstawiennictwem dzieci, którym niedane było się narodzić.

Wierzymy, że są one w niebie i mogą nas wspierać swoim orędownictwem” – mówił dalej.

Owocem takiej modlitwy Polaków może być wzmocnienie nadziei i wiary oraz przyjęcie pokoju Bożego” – powiedziała przedstawicielka organizatorów akcji Agnieszka Kminikowska.

W wyniku wejścia w życie nowych przepisów związanych z pandemią, organizatorzy zachęcają do modlitwy w swoich domach lub miejscach publicznego kultu, które będą dostępne dla wiernych.

Cmentarz jest miejscem symbolicznym. Nie jest konieczne, aby modlić się wyłącznie na nim. Każdy może wybrać inne dogodne dla siebie i swoich możliwości miejsce. Mamy świadomość, że są też np. osoby chore, które są w stanie przemieszczać się, a one również zaproszone są do wzięcia udziału w akcji” – tłumaczył Maciej Bodasiński.

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com