Relacja ze Światowych Dni Młodzieży w Portugalii

„Fajnie jest wspólnie przeżywać ten czas”.

👉FILIMIK – RELACJA POD TYM LINKIEM:
Od kilku dni poznają Portugalię, a dokładnie miasto Coimbra. Mieszkańcy regionu świętokrzyskiego podczas Światowych Dni Młodzieży na pewno się nie nudzą. Pierwszy tydzień pobytu organizuje dla nich miejscowa parafia. A już 3 sierpnia spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Ze śpiewem na ustach przemierzają zaułki miasta Coimbra. Towarzyszy im młodzież nie tylko z Portugalii.

– W parafii, w której jesteśmy, są także mieszkańcy Dominikany. Są bardzo śmieszni, spontaniczni i fajnie jest z nimi przeżywać ten czas. – Ja jestem bardzo zadowolona, zaskoczyła mnie otwartość ludzi i ich gościnność, to że są tacy mili. Jest super atmosfera, dobrze się dogadujemy z ludźmi – mówią uczestnicy ŚDM.

To nie są typowe wakacje, ale czas na integrację, zwiedzanie i modlitwę z rówieśnikami z całego świata.

We wtorek uczestnicy Światowych Dni Młodzieży pojadą do Lizbony na wydarzenia centralne. Z kolei 3 sierpnia odbędzie się pierwsze spotkanie z papieżem Franciszkiem. Hasłem spotkania są słowa z ewangelii św. Łukasza „Maryja wybrała się i poszła z pośpiechem”. – To ten fragment, kiedy Maryja idzie do Elżbiety z gorliwością, szybko odpowiada na zwiastowanie anielskie, na głos Boga. Myślę, że ta gorliwość jest czymś, co powinno nas motywować – mówi ks. Marcin Boryń, koordynator ŚDM w diecezji kieleckiej.

W piątek papież poprowadzi Drogę Krzyżową, w sobotę czuwanie modlitewne, a w niedzielę będzie przewodniczył mszy świętej na zakończenie Światowych Dni Młodzieży. Wydarzenia centralne będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com