Ks. Marek Jażdżewski

Ks. Marek Jażdżewsk. Kapłan diecezji pelplińskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 2013 roku.

W latach 2013 – 2016 był wikariuszem parafii p.w. św. Marcina w Sierakowicach w których pełnił posługę katechety, opiekuna grup parafialnych: Odnowa w Duchu Świętym „Mocni w Panu”, służby liturgicznej, scholii parafialnej „Stokrotki”. Opiekun i założyciel parafialnego KSM oraz Harcerzy. Pełnił funkcję duszpasterza służby liturgicznej w dekanacie sierakowickim.

Od 2016 do 2021 roku  wikariusz parafii p.w. Trójcy Świętej w Pruszczu k. Bydgoszczy, gdzie był katechetą w Szkole Podstawowej w Pruszczu. Opiekunem szkolnego koła Caritas. Współpracował z Domem Pomocy Społecznej w Gołuszycach i Miedzygminnym Ośrodkiem Opiekuńczym w Pruszczu, służąc pensjonariuszom i personelowi sakramentami. 

20 sierpnia 2021 roku został mianowany wikariuszem parafii p.w. św. Marcina w Starej Kiszewie, gdzie jest katechetą w Zespole Kształcenia i Wychowania im. Jana Pawła II oraz w Przedszkolu Samorządowym w Starej Kiszewie.

Twórca grafik do:

„Szlakiem wiary” – publikacja wydana z okazji roku wiary;

„Pan Jezus i chorzy” – modlitewnik dla osób chorych i służby zdrowia;

„Niezbędnik pielgrzyma i turysty” – książeczka z modlitwami, śpiewnik, notatnik i pamiętnik w jednym. Niezbędnik dla każdego pielgrzyma.;
oraz „zeszytu ćwiczeń do Religii” wydanym przez wydawnictwo ADVENTUS.

 

social media:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com