Ks. Jarosław Oszuścik

Kapłan diecezji pelplińskiej. Święcenia kapłańskie przyjął 19 maja 2013 r.

W latach 2013 – 2016 wikariusz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Starogardzie Gdańskim.

Pracował tam jako katecheta, opiekun Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Organizował pielgrzymki parafialne i młodzieżowe. Posługiwał jako kapelan w Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych pracując m.in. z młodzieżą po próbach samobójczych oraz z uzależnionymi.

Od 2016 roku wikariusz w parafii św. Mikołaja w Gniewie.

Jest katechetą w Szkole Podstawowej nr 2  im. gen. Józefa Hallera. Prowadzi spotkania z młodzieżą (OAZA – Ruch Światło – Życie). Jest kapelanem w Zakładzie – Opiekuńczo Leczniczym w Gniewie, gdzie również prowadzi młodzieżowy wolontariat. Jest opiekunem Ministrantów, Lektorów i Ceremoniarzy. Prowadzi grupę biblijną Effatha – w pierwszy i ostatni czwartek miesiąca. Założyciel parafialnego zespół muzycznego  Vox fidei. Prowadzi rekolekcje młodzieżowe, wielkopostne i parafialne. Organizuje wyjazdy młodzieżowe i pielgrzymki krajowe oraz zagraniczne – naprawdę warto z nim pojechać!!!

Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne w Pelplinie zdobywając tytuł magistra teologii, podyplomowe studia z Bioetyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz podyplomowe studia teologii pastoralnej zdobywając tytuł licencjata.

Autor i współautor:

„Szlakiem wiary” – publikacja wydana z okazji Roku wiary.

„Jan Paweł II już święty” – wydanie z okazji kanonizacji Jana Pawła II.

„Miłosierni jak Ojciec” – modlitewnik i przewodnik na Rok miłosierdzia.

„Pan Jezus i chorzy” – modlitewnik dla chorych i służby zdrowia.

„Niezbędnik pielgrzyma i turysty” – książeczka z modlitwami, śpiewnik, notatnik i pamiętnik w jednym. Niezbędnik dla każdego pielgrzyma.

„Wielbimy Maryję” – Modlitewnik i śpiewnik dla wszystkich, którzy gromadzą się na modlitwie przy figurach i krzyżach przydrożnych.

„Niezbędnik przed spowiedzią świętą dla dzieci, młodzieży i dorosłych” – Pytania i odpowiedzi o spowiedzi, pokucie. Najczęściej zadawane pytania. Formuła spowiedzi, rachunki sumienia i modlitewnik w jednym.

social media:

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com