Film na weekend- Fireproof – Próba Ogniowa, czyli praktyczne wskazówki, jak odbudować utracony związek.

Fireproof – Próba Ogniowa, czyli praktyczne wskazówki, jak odbudować utracony związek.

Próba ogniowa to niesamowita opowieść o trudach w związku pomiędzy dwojgiem ludzi, o codziennych rozterkach, z którymi zapewne zdarzyło się nie raz każdemu zmierzyć, o poświęceniu, o pasji, bohaterstwie, o człowieczeństwie, ale przede wszystkim heroicznej walce o drugą osobą i pięknej miłości, która prawie została zaprzepaszczona. Fireproof – film przedstawiający historię dwojga ludzi, którzy kiedyś szaleńczo zakochani w sobie, nagle stali się sobie obcy, a wręcz zaczęli się wzajemnie niszczyć.

Dzielny strażak w Próbie Ogniowej ratuje innym życie, a w swoim domu niszczy własne.

Cała historia zaczyna się od heroicznego wyczynu strażaka Caleba Holta, który narażając swoje życie, ratuje drugiego człowieka. Odważny, gotowy poświęcić w pracy swoje zdrowie dla innych, młody strażak po powrocie do domu staje się częścią rodzinnego dramatu dwojga młodych ludzi, stąd też film nosi tytuł „Próba ogniowa”. Wraz ze swoją żoną, szanowaną przez współpracowników Catherine, która na co dzień pracuje w miejscowym szpitalu, doprowadzili do toksycznej relacji, która ich zaczęła wyniszczać. Z pozoru przykładne małżeństwo, przechodzi swój największy kryzys. Ciągłe spory i kłótnie o wszystko, o każdy element wspólnego życia bardzo oddalają od siebie, niegdyś zabójczo zakochanych, dwoje ludzi. Najbardziej widocznym w filmie Fireproof staje się fakt, iż małżonkowie są zdrowi, posiadają swój dom, pracują i realizują się zawodowo, co mogłoby sugerować, że nie powinni mieć poważniejszych zmartwień. Okazuje się jednak, co zresztą jest bardzo ludzkie, a co bardzo dobitnie ukazuje ten film chrześcijański, iż czasem tak trudno docenić to, co się ma, natomiast łatwo można dać się zaślepić własnemu ego, atakując drugą osobę.

Oczekujesz zmian od drugiej osoby, to najpierw zmień siebie.

Gdy między małżonkami dochodzi do maksymalnej eskalacji napięć, decydują się na rozwód i tutaj zaczyna się prawdziwa próba ogniowa. Mimo całej różnorodności obrazów, które temu towarzyszą, pojawia się motyw przewodni ojca Caleba, który zadaje mu najważniejsze pytanie, mianowicie, czy chce odbudować swoje małżeństwo i jest gotowy się temu naprawdę poświęcić. Gdy pada pozytywna odpowiedź, Caleb otrzymuje w prezencie swoistą „instrukcję” jak naprawić swój związek, przy czym musi postępować absolutnie zgodnie z nią każdego dnia, przez cały wskazany w niej okres. Jest to bardzo pouczająca część filmu Fireproof, gdyż pokazuje, czym jest prawdziwa miłość, że swoje ego, upartość, zawziętość, a także własne dobro należy odłożyć na drugi plan. Film Próba ogniowa także pokazuje, jak jest na początku bardzo trudno, ile siły trzeba mieć w sobie, by wytrwać. Jedne z pierwszych, łatwych, zadań z instrukcji polegały np. na zrobieniu bezinteresownie porannej kawy swojej małżonce, czy zakupu małego upominku. Były tam małe gesty, z których powstał piękny obraz miłości. Ostatecznie Caleb rezygnuje ze swojego największego marzenia, by dokonać czegoś, co całkowicie zmienia nastawienie Jego żony, nawet w tak trudnych okolicznościach, w jakich się oboje znaleźli, udowadniając, że przeszedł tytułową próbę ogniową.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com