Film na weekend- Fatima (2020)

  • reżyseria: Marco Pontecorvo
  • gatunek: dramat
  • produkcja: USA, Portugalia
  • obsada: Harvey Keitel, Goran Visnjic, Joaquim de Almeida, Sonia Braga
  • premiera:

W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu.  

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom chrześcijan.  

Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa ANDREA BOCELLI.  

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła.
Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com