Do zobaczenia w Seulu na ŚDM w 2027!

🧍🧍‍♀️📣 Znamy już miejsce, w którym odbędą się najbliższe Światowe Dni Młodzieży: Seul, Korea Południowa📣 🧍🧍‍♀️
 
W 2022 r. arcybiskup Seulu, bp Peter Chung Soon-taick, ujawnił w wywiadzie, że kraj azjatycki stoi przed poważnym wyzwaniem w postaci malejącej liczby młodych ludzi. Według oficjalnych statystyk kraj ten ma najniższy wskaźnik urodzeń na świecie, z zaledwie 0,8 dziecka na parę. Z tego powodu zmniejszyła się również liczba młodych ludzi w kościołach.

A więc w 2025 r. odbędzie się w Rzymie Jubileusz Młodzieży, a dwa lata później ŚDM w Korei.
 
Ogłaszając to, papież Franciszek – na zakończenie tegorocznych ŚDM – podziękował patriarsze Lizbony, kardynałowi Manuelowi Clemente, a także przedstawicielom władz za umożliwienie spotkania młodych w stolicy Portugalii. Podziękował również Dykasterii do spraw Świeckich, Rodziny i Życia, wolontariuszom oraz „patronom tego wydarzenia: przede wszystkim Janowi Pawłowi II, który powołał do życia Światowe Dni Młodzieży”.
 
Dziękując młodym papież zachęcił ich do utrwalenia najpiękniejszych chwil. Pozdrowił też tych, którzy nie mogli przybyć do Lizbony, ale uczestniczyli w inicjatywach organizowanych w swoich krajach przez konferencje biskupów i diecezje. „Odczuwam wielki smutek z powodu umiłowanej Ukrainy, która nadal tak bardzo cierpi. Przyjaciele pozwólcie mi, starszemu, podzielić się z wami młodymi marzeniem, które noszę w sobie: jest to marzenie o pokoju, marzenie młodych ludzi modlących się o pokój, żyjących w pokoju i budujących pokojową przyszłość” – wyznał Ojciec Święty. Zachęcił młodych, by po powrocie do domu nadal modlili się o pokój. „Jesteście znakiem pokoju dla świata, świadkami tego, jak narodowości, języki i historie mogą łączyć, a nie dzielić. Jesteście nadzieją na inny świat. Dziękuję wam za to. Idźcie naprzód!” – zachęcił Franciszek.
 
 
 
 
Źródła:
 
https://www.gosc.pl/doc/8417992.Przed-spotkaniem-w-Seulu-Jubileusz-Mlodziezy-w-Rzymie
 
https://sdmpolska.pl/aktualnosci/411,do-zobaczenia-w-seulu-w-2027-roku
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com