DIECEZJALNY KURS CEREMONIARZA

Diecezjalne Duszpasterstwo Służb Liturgicznych informuje, że kolejna edycja kursu ceremoniarza odbędzie się w dniach 22 – 25 sierpnia 2022 r. w Collegium Marianum przy al. Cystersów 2 w Pelplinie. Kurs przeznaczony jest dla chłopców, którzy ukończyli klasę VII szkoły podstawowej, z minimum dwuletnim stażem w służbie liturgicznej.

Koszt za pierwszy zjazd wynosi 300 zł za osobę (w tej cenie znajdują się również dwa kompendia liturgiczne i OWMR). Kursanci przywożą własne śpiwory, notatniki, komże (alby) oraz zgodę wypełnioną przez rodziców i proboszcza lub opiekuna ministrantów, która znajduje się w załączniku. Obecność na każdym zjeździe jest obowiązkowym warunkiem zaliczenia kursu wraz z pomyślnie zdanym egzaminem. Na pierwsze spotkanie kandydaci powinni posiadać zakres wiedzy ogólnej, który został opublikowany na stronie ministranci.diecezja-pelplin.pl.

Kandydatów należy zgłosić (podając imię i nazwisko, datę urodzenia, adres zamieszkania i parafię) do ks. Grzegorza Miotka tel.: 665 933 917; e-mail: ministranci@diecezja-pelplin.pl do 24 czerwca br. Liczba miejsc jest ograniczona, stąd o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń.

Drugi zjazd odbędzie się w terminie 09-10 września br., trzeci w październiku, a promocja przewidywana jest w listopadzie.

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com