Apel Caritas Diecezji Pelplińskiej

Szanowni Państwo zachęcamy do przekazania Caritas Diecezji Pelplińskiej 1,5 % podatku. Tegoroczna akcja pod nazwą „Różne oblicza dobroczynności” ma za zadanie ukazać wiele obszarów, w których prowadzimy działalność charytatywną.

Ostatni rok pod znakiem wojny w Ukrainie przyniósł nowe wyzwania jakim było przyjęcie uchodźców wojennych. Caritas aktywnie uczestniczyła w przekazywaniu tej pomocy zarówno przybywającym rodzinom jak i osobom które pozostały w Ukrainie. Rolę operatora tej pomocy w 2022 roku przejęło utworzone przez nas Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom.

Poza tymi działaniami z równa starannością prowadziliśmy stałe działania w ramach różnych projektów oraz działalność charytatywną na rzecz najbardziej potrzebujących. Istotnym punktem naszej działalności na rzecz ludzi chorych jest wypożyczalnia specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych. Również dzięki środkom z tzw. 1% mogliśmy zakupić kosztowny sprzęt, który jest w ciągłym użytku. Tygodniowo przyjmujemy kilka zapytań odnośnie łóżek, sukcesywnie wypożyczając je za symboliczną, jednorazową opłatę konserwacyjną 200 zł. W ciągłym użytkowaniu jest ok 250 łóżek.

Podatek można rozliczyć za pomocą naszego łatwego i intuicyjnego programu do rozliczania PIT 2023. Wystarczy kliknąć w link poniżej.

ROZLICZ PIT 2022

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com