Transmisja tegorocznej edycji Światowych Dni Młodzieży

📣😇 Serdecznie zapraszamy do indywidualnego, duchownego uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży! Na antenie Telewizji Polskiej można zobaczyć transmisje z obchodów tegorocznej edycji.📣 😇
 
✨Harmonogram głównych wydarzeń Światowych Dni Młodzieży wygląda następująco:
 
1 sierpnia (wtorek) – Msza Święta inaugurująca z udziałem patriarchy Lizbony,
3 sierpnia (czwartek) – spotkanie Papieża z młodzieżą,
4 sierpnia (piątek) – Droga Krzyżowa w Parku Edwarda VII,
5 sierpnia (sobota) – wieczorne Czuwanie modlitewne z Papieżem w Parku Tejo,
6 sierpnia (niedziela) – Msza Posłania w Parku Tejo oraz spotkanie Ojca Świętego z wolontariuszami.
 
Oprócz powyższych wydarzeń program obfituje także w inne aktywności. Między innymi w środę, czwartek i piątek pielgrzymi będą zaczynać dzień od porannej katechezy. W te dni zorganizowany zostanie również festiwal młodzieży, będzie można uczestniczyć też w „Mieście radości”, czyli w centrum pojednania, i w targach powołań. Na miejscu będzie można także wyspowiadać się w „Parku przebaczenia” oraz wziąć udział w koncercie uwielbienia na stadionie.
 
📣📣📣
 
Przy okazji zachęcamy do zapoznania się z audycją „Do zobaczenia w Lizbonie” w TVP VOD. Tutaj:
 
-> https://vod.tvp.pl/programy,88/do-zobaczenia-w-lizbonie-odcinki,607790
 
Opowiada ona o przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w Lizbonie. Światowe Dni Młodzieży to międzynarodowe spotkania młodych całego świata, którzy razem ze swoimi katechetami, duszpasterzami, biskupami i Papieżem gromadzą się w jednym miejscu, by wyznać wiarę w Jezusa Chrystusa. Udział w ŚDM trwa około dwóch tygodni, ale należy pamiętać, że spotkanie wymaga długiego okresu przygotowań duchowych i organizacyjnych, dlatego prawdziwy czas trwania ŚDM rozpoczyna się wraz z podjętą decyzją o uczestnictwie, a kończy wraz z wypełnieniem misji wypływającej z treści danego spotkania.
 
Można również zobaczyć jak wyglądały poprzednie Światowe Dni Młodzieży, wystarczy obejrzeć nagrania ze spotkań. W TVP VOD są dostępne relacje ze ŚDM odbywających się w Krakowie w 2016 r. oraz w Panamie w 2019 r. Tutaj:
 

-> https://vod.tvp.pl/programy,88/swiatowe-dni-mlodziezy-odcinki,323828

 

Fot. TVP, Źródło: https://www.tvp.pl/71591477/swiatowe-dni-mlodziezy-2023-gdzie-i-kiedy
Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com