Relacja z ŚDM 2023 jednej z uczestniczek – dwudziestokilkuletniej Basi

Basia udała się do Lizbony z Polski  i podzieliła się specjalnie dla nas swoimi szczerymi odczuciami co do wydarzeń ✨

Świadectwa innych ludzi potrafią zbliżać do Boga, otwierać oczy na nowe.. A więc zachęcam do przeczytania, może zainspiruje to kolejne osoby do uczestnictwa w ŚDM 2027👇👇👇

 
„Dla mnie najważniejszym wydarzeniem w tych dniach była szansa spotkania Papieża. Wierzę w Jego nieomylność i wyrażam ogromny szacunek, jako do Głowy Kościoła, w którym jestem. Papież ma wielkie namaszczenie Boże i jest zastępcą Św. Piotra. Chciałam choćby raz w życiu być blisko niego, móc w jakiś sposób uczestniczyć w Jego Świętym życiu, Świętej Relacji z naszym Bogiem i Maryją. Wiem, że modlitwa Papieża ma wielką moc. Pokładałam nadzieję na bliskie spotkanie i wręczenie Mu krótkiej intencji za nawrócenie drogiej mi osoby, bo bardzo mi na tym zależy. Niestety się nie udało, bo Papieża pilnują rzesze policjantów 🙂
 
Drugim najważniejszym było dla mnie odwiedzenie Świętego miejsca jakim jest Fatima. To tam Papież modlił się na różańcu, bardzo drogiej mi modlitwie, która może ocalić świat przed wojnami i brakiem miłości w ludzkich sercach. Objawienia Fatimskie są zatwierdzone całkowicie przez Kościół, więc odwiedzenie tego miejsca było dla mnie oczywistością.
 
Ogromne wrażenie zrobiło też na mnie Niebo w Fatimie po Mszy Świętej . Było widać w tym że chcieli się spotkać wszyscy z Papieżem.
 
Ogromne wrażenie zrobiło też na mnie Niebo w Fatimie po Mszy Świętej.
 
Cały świat potrzebuje nawrócenia. Widząc te tłumy – serce rosło, a nogi dane nam były, aby tu przyjść i podziękować za dar życia. Żaden dzień się nie powtórzy.
 
Zrobiła na mnie też ogromne wrażenie historia Helenki Kmiecic, która została zamordowana na misjach, a teraz dąży się aby ją beatyfikować.
 
Podobała mi się potrzeba w młodzieży do noszenia flag czy chęć zapoznania się i otwartość na rozmowę.
 
Chciałabym zwrócić uwagę, na ilość zagrożeń duchowych, to bardzo ważne, ponieważ nie jesteśmy czasami świadomi, a w sklepikach w Fatimie, sprzedaje się wszystko. Niekoniecznie same Święte symbole czy różańce, choć niektóre na takie wyglądają. Były np. zakazane przez Kościół czy będące na liście zagrożeń Duchowych – czterolistne koniczyny, oko proroka, a nawet były figurki Buddy. JEZUS KOCHA, MÓWI PÓJDŹ ZA MNĄ, ALE trzeba uważać, szatan czeka na grzech, żeby ściągnąć człowieka w bezsens. Tym bardziej uważam, że tak ważna jest formacja. Słuchanie księży i całkowite im zaufanie w temacie duchowym.
 
Wracając do tematu, my polską grupą nie skupialiśmy się jedynie na wydarzeniach w Portugalii, ale był z nami sam Biskup Przyborek więc także mieliśmy możliwość uczestniczyć we Mszach Świętych z nim i było mnóstwo dobra dzięki temu. Dzięki temu Nasza Wiara jest żywa. Kiedy nawet brakło sił ,to praktyki które się zachowuje pozwalają przezwyciężać zniechęcenie. Wiele ulic jest nazwanych w Lizbonie Świętymi Nazwami, to dzięki temu jest też pokój. Wierzę w to, że Pan Bóg nad wszystkimi ludźmi czuwa, również za pośrednictwem Świętych, chociażby przy takim nazewnictwie ulic.
 
I możliwe, że teraz kiedy emocje będą opadać będzie wiele artykułów krytykujących, ale ja tu byłam i widziałam.. Widziałam, że ludzie młodzi potrafią się jednoczyć, wspólnie modlić, a a Nieomylność Papieża jest najważniejsza. Dziękujemy Bogu za to, że dał nam szansę w tym uczestniczyć.”

Basiu, dziękuję za podzielenie się tym z nami. ✌

Zdjęcia od Basi: https://www.facebook.com/portalpriestpl/

Social Media Auto Publish Powered By : XYZScripts.com